Monitoring przez Tooway

Czy mając Tooway możesz korzystać z monitoringu w swoim domu lub w firmie? Jest taka możliwość. Musisz mieć usługę Tooway PRO.

 

tooway-pro-logoTooway PRO to dostęp do Internetu umożliwiający korzystanie z profesjonalnych rozwiązań. Stały nr IP, otwarte wszystkie porty i bardzo dobrze sprawdza się przy monitoringu czy kontroli systemu inteligentnego domu. Tooway PRO działa w ten sam sposób co podstawowe pakiety Tooway. Potrzebna Ci jest antena i modem, którą otrzymujesz od operatora. Samo połączenie nie wymaga specjalnego ustawienia, całą konfigurację ustawia się na routerze.

Dlaczego nie można wykorzystać podstawowych łączy Tooway?

By móc korzystać z monitoringu należy posiadać adres rejestratora. Jest to nr IP, zazwyczaj stały i niezmienny. Można posiadać adres dynamiczny i wykorzystać adresy DNS jednak Tooway ma zablokowane porty i jedyne wyjście to Tooway PRO.

Jaki wybrać router?

Na rynku można spotkać wiele typy routerów. Dla Tooway potrzebny jest router DSL z wejściem WAN(RJ45) . Praktycznie każdy z routerów na rynku mam możliwość przekierowania portów co jest niezbędne przy monitoringu IP.

monitoring-tooway

 

Więcej o Tooway PRO: www.internetsatelitarny.com.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Instalacja, Konfiguracja i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 − one =