Internet satelitarny receptą na wymazywanie białych plam z mapy Polski

Internet satelitarny tooway kolejny raz okazał się receptą na zwiększenie innowacyjności i pokonanie barier związanych z wykluczeniem cyfrowym na terenach gdzie dostęp do łącza szerokopasmowego lub internetu mobilnego jest niewystarczający. 2500 gospodarstw Powiatu Ciechanowskiego mogło ubiegać się o możliwość korzystania z internetu w ramach projektu eIntegracja.

 

Wymazywanie „białych plam” z mapy Polski po raz kolejny odbywa się dzięki projektowi zrealizowanemu przy udziale środków z dotacji unijnych w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (POIG 8.3). Łączna wartość otrzymanego przez Powiat Ciechanowski dofinansowania na realizację wyniosła 19 992 281,10 zł i ma zostać wykorzystana do 31 lipca 2015 r. 5 września 2014 roku Starostwo Powiatu ogłosiło wynik konkursu ofert na dostawę i instalację sprzętu komputerowego, opiekę serwisową sprzętu komputerowego i oprogramowania, oraz instalację i świadczenie usług dostępu do Internetu.

Ostatecznie do programu dostępu do internetu zakwalifikowało się 1945 gospodarstw. 1630 z nich otrzymało zarówno dostęp do internetu jak i niezbędny sprzęt IT, a 315 gospodarstw wymagało tylko wsparcia w otrzymaniu dostępu do sieci WWW. Tak duże przedsięwzięcie musiało być realizowane przez wielu dostawców. Wśród nich znalazły się między innymi firmy: Kempa Invest – pierwszy i najbardziej doświadczony partner Eutelsat w Polsce, która zajmuje świadczy usługi dostępu do internetu, oraz ACO Solution, która oferuje innowacyjne rozwiązania w zakresie komunikacji bezprzewodowej.

 Zdajemy sobie sprawę, że takie projekty to przełomowa zmiana dla lokalnych społeczności. Po raz kolejny cieszymy się z realizacji projektu satelitarnego przy udziale finasowania unijnego. Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom technologicznym tooway mieszkańcy Powiatu Ciechanowskiego będą mogli korzystać na co dzień z bogatych zasobów internetu. – komentuje Daniel Zadrożny, dyrektor regionalny Eutelsat Broadband.

 W Polsce nadal są obszary gdzie dostęp do sieci jest problematyczny. Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom potrzebujących gmin, klientów indywidualnych i biznesowych, Kempa Invest oferuje możliwość korzystania ze stacjonarnego internetu wykorzystującego technologię tooway. Instalacja w Powiecie Ciechanowskim to kolejna udana realizacja w naszym portfolio. – mówi Przemysław Mielczarek, Dyrektor Kempa Invest.

Powiat Ciechanowski realizuje przedsięwzięcie „eIntegracja – Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Powiecie Ciechanowskim”. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 8.3 „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion” osi priorytetowej 8 „Społeczeństwo informacyjne – zwiększanie innowacyjności gospodarki” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 „Dotacje na innowacje – Inwestujemy w Waszą przyszłość” .

źródlo: Eutelsat Broadband

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − four =